YAGEO RT1210BRD07806KL
Part No.:
RT1210BRD07806KL
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1210BRD07806KL.pdf
Description:
RES SMD 806K OHM 0.1% 1/4W 1210
Manufacturer:
YAGEO
Series:
RT
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
806 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Thin Film
Features:
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order RT1210BRD07806KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1210BRD07806KL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD07806KL?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RT1210BRD07806KL
Part Number RT1210BRD07806KL
Manufacturer YAGEO
Series RT
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 806 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)