YAGEO RT1210BRD077K87L
Part No.:
RT1210BRD077K87L
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1210BRD077K87L.pdf
Description:
RES SMD 7.87K OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance:
7.87 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1210BRD077K87L on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1210BRD077K87L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD077K87L?
Image RT1210BRD077K87L
Part Number RT1210BRD077K87L
Product Status Active
Resistance 7.87 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)