YAGEO RT1210BRD07787RL
Part No.:
RT1210BRD07787RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1210BRD07787RL.pdf
Description:
RES SMD 787 OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance:
787 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1210BRD07787RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1210BRD07787RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD07787RL?
Image RT1210BRD07787RL
Part Number RT1210BRD07787RL
Product Status Active
Resistance 787 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)