YAGEO RT1210BRD07715KL
Part No.:
RT1210BRD07715KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1210BRD07715KL.pdf
Description:
RES SMD 715K OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance:
715 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1210BRD07715KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1210BRD07715KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD07715KL?
Image RT1210BRD07715KL
Part Number RT1210BRD07715KL
Product Status Active
Resistance 715 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)