YAGEO RT1210BRD07634KL
Part No.:
RT1210BRD07634KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1210BRD07634KL.pdf
Description:
RES SMD 634K OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance:
634 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1210BRD07634KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1210BRD07634KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD07634KL?
Image RT1210BRD07634KL
Part Number RT1210BRD07634KL
Product Status Active
Resistance 634 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)