YAGEO RT1210BRD0761R9L
Part No.:
RT1210BRD0761R9L
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1210BRD0761R9L.pdf
Description:
RES SMD 61.9 OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance:
61.9 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1210BRD0761R9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1210BRD0761R9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD0761R9L?
Image RT1210BRD0761R9L
Part Number RT1210BRD0761R9L
Product Status Active
Resistance 61.9 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)