YAGEO RT1210BRD07619RL
Part No.:
RT1210BRD07619RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1210BRD07619RL.pdf
Description:
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance:
619 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1210BRD07619RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1210BRD07619RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD07619RL?
Image RT1210BRD07619RL
Part Number RT1210BRD07619RL
Product Status Active
Resistance 619 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)