YAGEO RT1210BRD0760R4L
Part No.:
RT1210BRD0760R4L
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1210BRD0760R4L.pdf
Description:
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance:
60.4 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1210BRD0760R4L on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1210BRD0760R4L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD0760R4L?
Image RT1210BRD0760R4L
Part Number RT1210BRD0760R4L
Product Status Active
Resistance 60.4 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)