YAGEO RT1210BRD07604RL
Part No.:
RT1210BRD07604RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1210BRD07604RL.pdf
Description:
RES SMD 604 OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance:
604 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1210BRD07604RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1210BRD07604RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD07604RL?
Image RT1210BRD07604RL
Part Number RT1210BRD07604RL
Product Status Active
Resistance 604 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)