YAGEO RT1210BRD07604KL
Part No.:
RT1210BRD07604KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1210BRD07604KL.pdf
Description:
RES SMD 604K OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance:
604 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1210BRD07604KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1210BRD07604KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD07604KL?
Image RT1210BRD07604KL
Part Number RT1210BRD07604KL
Product Status Active
Resistance 604 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)