YAGEO RT1210BRD07549KL
Part No.:
RT1210BRD07549KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1210BRD07549KL.pdf
Description:
RES SMD 549K OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance:
549 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1210BRD07549KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1210BRD07549KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD07549KL?
Image RT1210BRD07549KL
Part Number RT1210BRD07549KL
Product Status Active
Resistance 549 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)