YAGEO RT1210BRD07523KL
Part No.:
RT1210BRD07523KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1210BRD07523KL.pdf
Description:
RES SMD 523K OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance:
523 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1210BRD07523KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1210BRD07523KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD07523KL?
Image RT1210BRD07523KL
Part Number RT1210BRD07523KL
Product Status Active
Resistance 523 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)