YAGEO RT1210BRD07487KL
Part No.:
RT1210BRD07487KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1210BRD07487KL.pdf
Description:
RES SMD 487K OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance:
487 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1210BRD07487KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1210BRD07487KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD07487KL?
Image RT1210BRD07487KL
Part Number RT1210BRD07487KL
Product Status Active
Resistance 487 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)