YAGEO RT1210BRD0747K5L
Part No.:
RT1210BRD0747K5L
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1210BRD0747K5L.pdf
Description:
RES SMD 47.5K OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance:
47.5 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1210BRD0747K5L on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1210BRD0747K5L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD0747K5L?
Image RT1210BRD0747K5L
Part Number RT1210BRD0747K5L
Product Status Active
Resistance 47.5 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)