YAGEO RT1210BRD07464RL
Part No.:
RT1210BRD07464RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1210BRD07464RL.pdf
Description:
RES SMD 464 OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance:
464 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1210BRD07464RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1210BRD07464RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD07464RL?
Image RT1210BRD07464RL
Part Number RT1210BRD07464RL
Product Status Active
Resistance 464 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)