YAGEO RT1210BRD0744R2L
Part No.:
RT1210BRD0744R2L
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1210BRD0744R2L.pdf
Description:
RES SMD 44.2 OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance:
44.2 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1210BRD0744R2L on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1210BRD0744R2L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD0744R2L?
Image RT1210BRD0744R2L
Part Number RT1210BRD0744R2L
Product Status Active
Resistance 44.2 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)