YAGEO RT1210BRD07442RL
Part No.:
RT1210BRD07442RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1210BRD07442RL.pdf
Description:
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance:
442 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1210BRD07442RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1210BRD07442RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD07442RL?
Image RT1210BRD07442RL
Part Number RT1210BRD07442RL
Product Status Active
Resistance 442 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)