YAGEO RT1206FRE0782KL
Part No.:
RT1206FRE0782KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1206FRE0782KL.pdf
Description:
RES SMD 82K OHM 1% 1/4W 1206
Resistance:
82 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1206FRE0782KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1206FRE0782KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1206FRE0782KL?
Image RT1206FRE0782KL
Part Number RT1206FRE0782KL
Product Status Active
Resistance 82 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)