YAGEO RT1206FRE07820RL
Part No.:
RT1206FRE07820RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1206FRE07820RL.pdf
Description:
RES SMD 820 OHM 1% 1/4W 1206
Resistance:
820 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1206FRE07820RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1206FRE07820RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1206FRE07820RL?
Image RT1206FRE07820RL
Part Number RT1206FRE07820RL
Product Status Active
Resistance 820 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)