YAGEO RT1206FRE0751K1L
Part No.:
RT1206FRE0751K1L
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1206FRE0751K1L.pdf
Description:
RES SMD 51.1K OHM 1% 1/4W 1206
Resistance:
51.1 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1206FRE0751K1L on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1206FRE0751K1L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1206FRE0751K1L?
Image RT1206FRE0751K1L
Part Number RT1206FRE0751K1L
Product Status Active
Resistance 51.1 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)