YAGEO RT1206FRE07300KL
Part No.:
RT1206FRE07300KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1206FRE07300KL.pdf
Description:
RES SMD 300K OHM 1% 1/4W 1206
Resistance:
300 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1206FRE07300KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1206FRE07300KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1206FRE07300KL?
Image RT1206FRE07300KL
Part Number RT1206FRE07300KL
Product Status Active
Resistance 300 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)