YAGEO RT1206DRE07150RL
Part No.:
RT1206DRE07150RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1206DRE07150RL.pdf
Description:
RES SMD 150 OHM 0.5% 1/4W 1206
Resistance:
150 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1206DRE07150RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1206DRE07150RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1206DRE07150RL?
Image RT1206DRE07150RL
Part Number RT1206DRE07150RL
Product Status Active
Resistance 150 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)