YAGEO RT1206CRE07124KL
Part No.:
RT1206CRE07124KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1206CRE07124KL.pdf
Description:
RES SMD 124K OHM 0.25% 1/4W 1206
Resistance:
124 kOhms
Tolerance:
±0.25%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1206CRE07124KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1206CRE07124KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1206CRE07124KL?
Image RT1206CRE07124KL
Part Number RT1206CRE07124KL
Product Status Active
Resistance 124 kOhms
Tolerance ±0.25%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)