YAGEO RT1206BRC07324KL
Part No.:
RT1206BRC07324KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1206BRC07324KL.pdf
Description:
RES SMD 324K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance:
324 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1206BRC07324KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1206BRC07324KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1206BRC07324KL?
Image RT1206BRC07324KL
Part Number RT1206BRC07324KL
Product Status Active
Resistance 324 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)