YAGEO RT1206BRC07249RL
Part No.:
RT1206BRC07249RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1206BRC07249RL.pdf
Description:
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance:
249 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1206BRC07249RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1206BRC07249RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1206BRC07249RL?
Image RT1206BRC07249RL
Part Number RT1206BRC07249RL
Product Status Active
Resistance 249 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)