YAGEO RT0805WRD0739KL
Part No.:
RT0805WRD0739KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805WRD0739KL.pdf
Description:
RES SMD 39K OHM 0.05% 1/8W 0805
Resistance:
39 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805WRD0739KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805WRD0739KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805WRD0739KL?
Image RT0805WRD0739KL
Part Number RT0805WRD0739KL
Product Status Active
Resistance 39 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)