YAGEO RT0805WRD07360RL
Part No.:
RT0805WRD07360RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805WRD07360RL.pdf
Description:
RES SMD 360 OHM 0.05% 1/8W 0805
Resistance:
360 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805WRD07360RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805WRD07360RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805WRD07360RL?
Image RT0805WRD07360RL
Part Number RT0805WRD07360RL
Product Status Active
Resistance 360 Ohms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)