YAGEO RT0805WRD0718RL
Part No.:
RT0805WRD0718RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805WRD0718RL.pdf
Description:
RES SMD 18 OHM 0.05% 1/8W 0805
Resistance:
18 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805WRD0718RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805WRD0718RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805WRD0718RL?
Image RT0805WRD0718RL
Part Number RT0805WRD0718RL
Product Status Active
Resistance 18 Ohms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)