YAGEO RT0805WRD07187RL
Part No.:
RT0805WRD07187RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805WRD07187RL.pdf
Description:
RES SMD 187 OHM 0.05% 1/8W 0805
Resistance:
187 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805WRD07187RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805WRD07187RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805WRD07187RL?
Image RT0805WRD07187RL
Part Number RT0805WRD07187RL
Product Status Active
Resistance 187 Ohms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)