YAGEO RT0805WRD07169RL
Part No.:
RT0805WRD07169RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805WRD07169RL.pdf
Description:
RES SMD 169 OHM 0.05% 1/8W 0805
Resistance:
169 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805WRD07169RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805WRD07169RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805WRD07169RL?
Image RT0805WRD07169RL
Part Number RT0805WRD07169RL
Product Status Active
Resistance 169 Ohms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)