YAGEO RT0805WRD0713R7L
Part No.:
RT0805WRD0713R7L
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805WRD0713R7L.pdf
Description:
RES SMD 13.7 OHM 0.05% 1/8W 0805
Resistance:
13.7 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805WRD0713R7L on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805WRD0713R7L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805WRD0713R7L?
Image RT0805WRD0713R7L
Part Number RT0805WRD0713R7L
Product Status Active
Resistance 13.7 Ohms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)