YAGEO RT0805WRD0711K3L
Part No.:
RT0805WRD0711K3L
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805WRD0711K3L.pdf
Description:
RES SMD 11.3KOHM 0.05% 1/8W 0805
Resistance:
11.3 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805WRD0711K3L on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805WRD0711K3L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805WRD0711K3L?
Image RT0805WRD0711K3L
Part Number RT0805WRD0711K3L
Product Status Active
Resistance 11.3 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)