YAGEO RT0805WRD07110KL
Part No.:
RT0805WRD07110KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805WRD07110KL.pdf
Description:
RES SMD 110K OHM 0.05% 1/8W 0805
Resistance:
110 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805WRD07110KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805WRD07110KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805WRD07110KL?
Image RT0805WRD07110KL
Part Number RT0805WRD07110KL
Product Status Active
Resistance 110 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)