YAGEO RT0805WRD07107RL
Part No.:
RT0805WRD07107RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805WRD07107RL.pdf
Description:
RES SMD 107 OHM 0.05% 1/8W 0805
Resistance:
107 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805WRD07107RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805WRD07107RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805WRD07107RL?
Image RT0805WRD07107RL
Part Number RT0805WRD07107RL
Product Status Active
Resistance 107 Ohms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)