YAGEO RT0805WRD07100RL
Part No.:
RT0805WRD07100RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805WRD07100RL.pdf
Description:
RES SMD 100 OHM 0.05% 1/8W 0805
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805WRD07100RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805WRD07100RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805WRD07100RL?
Image RT0805WRD07100RL
Part Number RT0805WRD07100RL
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)