YAGEO RT0805FRE134K7L
Part No.:
RT0805FRE134K7L
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805FRE134K7L.pdf
Description:
RES 4.7K OHM 1% 1/8W 0805
Resistance:
4.7 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805FRE134K7L on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805FRE134K7L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805FRE134K7L?
Image RT0805FRE134K7L
Part Number RT0805FRE134K7L
Product Status Active
Resistance 4.7 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)