YAGEO RT0805FRE10200KL
Part No.:
RT0805FRE10200KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805FRE10200KL.pdf
Description:
RES 200K OHM 1% 1/8W 0805
Resistance:
200 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805FRE10200KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805FRE10200KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805FRE10200KL?
Image RT0805FRE10200KL
Part Number RT0805FRE10200KL
Product Status Active
Resistance 200 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)