YAGEO RT0805FRE0791KL
Part No.:
RT0805FRE0791KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805FRE0791KL.pdf
Description:
RES SMD 91K OHM 1% 1/8W 0805
Resistance:
91 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805FRE0791KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805FRE0791KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805FRE0791KL?
Image RT0805FRE0791KL
Part Number RT0805FRE0791KL
Product Status Active
Resistance 91 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)