YAGEO RT0805FRE07620RL
Part No.:
RT0805FRE07620RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805FRE07620RL.pdf
Description:
RES SMD 620 OHM 1% 1/8W 0805
Resistance:
620 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805FRE07620RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805FRE07620RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805FRE07620RL?
Image RT0805FRE07620RL
Part Number RT0805FRE07620RL
Product Status Active
Resistance 620 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)