YAGEO RT0805FRE07301RL
Part No.:
RT0805FRE07301RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805FRE07301RL.pdf
Description:
RES SMD 301 OHM 1% 1/8W 0805
Resistance:
301 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805FRE07301RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805FRE07301RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805FRE07301RL?
Image RT0805FRE07301RL
Part Number RT0805FRE07301RL
Product Status Active
Resistance 301 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)