YAGEO RT0805FRE07249KL
Part No.:
RT0805FRE07249KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805FRE07249KL.pdf
Description:
RES SMD 249K OHM 1% 1/8W 0805
Resistance:
249 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805FRE07249KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805FRE07249KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805FRE07249KL?
Image RT0805FRE07249KL
Part Number RT0805FRE07249KL
Product Status Active
Resistance 249 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)