YAGEO RT0805FRE071M5L
Part No.:
RT0805FRE071M5L
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805FRE071M5L.pdf
Description:
RES SMD 1.5M OHM 1% 1/8W 0805
Resistance:
1.5 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805FRE071M5L on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805FRE071M5L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805FRE071M5L?
Image RT0805FRE071M5L
Part Number RT0805FRE071M5L
Product Status Active
Resistance 1.5 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)