YAGEO RT0805DRD0733KL
Part No.:
RT0805DRD0733KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805DRD0733KL.pdf
Description:
RES SMD 33K OHM 0.5% 1/8W 0805
Resistance:
33 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805DRD0733KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805DRD0733KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805DRD0733KL?
Image RT0805DRD0733KL
Part Number RT0805DRD0733KL
Product Status Active
Resistance 33 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)