YAGEO RT0805BRC0784R5L
Part No.:
RT0805BRC0784R5L
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805BRC0784R5L.pdf
Description:
RES SMD 84.5 OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
84.5 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805BRC0784R5L on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805BRC0784R5L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805BRC0784R5L?
Image RT0805BRC0784R5L
Part Number RT0805BRC0784R5L
Product Status Active
Resistance 84.5 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)