YAGEO RT0805BRC0773R2L
Part No.:
RT0805BRC0773R2L
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805BRC0773R2L.pdf
Description:
RES SMD 73.2 OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
73.2 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805BRC0773R2L on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805BRC0773R2L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805BRC0773R2L?
Image RT0805BRC0773R2L
Part Number RT0805BRC0773R2L
Product Status Active
Resistance 73.2 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)