YAGEO RT0805BRC076K49L
Part No.:
RT0805BRC076K49L
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805BRC076K49L.pdf
Description:
RES SMD 6.49K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
6.49 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805BRC076K49L on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805BRC076K49L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805BRC076K49L?
Image RT0805BRC076K49L
Part Number RT0805BRC076K49L
Product Status Active
Resistance 6.49 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)