YAGEO RT0805BRC07511KL
Part No.:
RT0805BRC07511KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805BRC07511KL.pdf
Description:
RES SMD 511K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
511 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805BRC07511KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805BRC07511KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805BRC07511KL?
Image RT0805BRC07511KL
Part Number RT0805BRC07511KL
Product Status Active
Resistance 511 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)