YAGEO RT0805BRC073K48L
Part No.:
RT0805BRC073K48L
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805BRC073K48L.pdf
Description:
RES SMD 3.48K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
3.48 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805BRC073K48L on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805BRC073K48L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805BRC073K48L?
Image RT0805BRC073K48L
Part Number RT0805BRC073K48L
Product Status Active
Resistance 3.48 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)