YAGEO RT0805BRC07360KL
Part No.:
RT0805BRC07360KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805BRC07360KL.pdf
Description:
RES SMD 360K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
360 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805BRC07360KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805BRC07360KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805BRC07360KL?
Image RT0805BRC07360KL
Part Number RT0805BRC07360KL
Product Status Active
Resistance 360 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)