YAGEO RT0805BRC07300KL
Part No.:
RT0805BRC07300KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805BRC07300KL.pdf
Description:
RES SMD 300K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
300 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805BRC07300KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805BRC07300KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805BRC07300KL?
Image RT0805BRC07300KL
Part Number RT0805BRC07300KL
Product Status Active
Resistance 300 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)